Jakost vody ke koupání – 35. týden 2017

 

Jakost vody ke koupání – 35. týden 2017

 

Na základě výsledků rozborů vzorků vody odebraných v pondělí 28. srpna 2017 na Oborském rybníku v Jinolicích je voda aktuálně hodnocena jako nevhodná ke koupání. Důvodem je masovým výskyt sinic a chlorofylu-a spojený s pozorovatelným vodním květem. KHS proto upozorňuje na zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, koupání zde nelze doporučit zejména dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a osobám s oslabeným imunitním systémem.

 

Dále jsou v tomto týdnu známy výsledky rozborů vzorků vody z nádrží ke koupání Sobotka (odběr 21. 8. 2017) a Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem (odběr 28. 8. 2017), na kterých je voda vhodná ke koupání.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vzhledem k vývoji počasí upozorňujeme na platnost výsledků laboratorních rozborů k uvedenému datu odběru. U koupališť ve volné přírodě, nádrží ke koupání a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody ke koupání v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.


Upozorňujeme také na skutečnost, že jakost vody je sledována pouze na vodních plochách uvedených na našich webových stránkách. Na ostatních vodních plochách není kvalita vody monitorována a koupání je zde na vlastní nebezpečí!


Dále uvádíme výčet umělých koupališť v Královéhradeckém kraji, na kterých je voda upravována a její kvalita monitorována:

 • okres Hradec Králové
  Hradec Králové - Koupaliště Flošna, Chlumec nad Cidlinou, Lodín, Nový Bydžov, Třebechovice pod Orebem - Koupaliště Bor
 • okres Jičín
  Jičín - Koupaliště Kníže, Jinolice - Koupaliště Eden, Miletín, Milovice, Pecka - brouzdaliště
 • okres Náchod
  Jaroměř, Meziměstí - Koupaliště AQA Land , Náchod - Jiráskovo koupaliště, Police nad Metují
 • okres Rychnov nad Kněžnou
  Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Opočno - Koupaliště Broumar, Vamberk
 • okres Trutnov
  Dvůr Králové nad Labem, Dolní Kalná, Trutnov

Za KHS
Bc. Veronika Krejčí
31. srpna 2017, 13:00 hodin